GRAVIOLA - KAPSULE GRAVIOLA

Mnogi znanstveniki že od leta 1940 preučujejo lastnosti in učinke danes že zelo poznane in iskane rastline graviole. Ugotovili so, da je učinkovita pri uničevanju tumorjev in rakavih celic, zdravih celic pa pri tem ne poškoduje.
Graviola (Annona muricata) je 5 - 6 metrov visoko zimzeleno drevo, na katerem rastejo veliki užitni sadeži srčaste oblike. Graviola je domorodna rastlina večine najtoplejših tropskih območij v Južni in Severni Ameriki, vključno z Amazonko. V tropih se sadež prodaja na tamkajšnjih tržnicah, kjer ga v špansko govorečih državah imenujejo guanábana, v Braziliji pa graviola. Sadež te rastline je odličen za pripravo pijač in šerbetov, in čeprav je nekoliko kiselkast, ga lahko jeste tudi kar tako - iz roke.
V naravni medicini se uporabljajo prav vsi deli rastline - lubje, listi, korenine, sadeži in semena. Sadež in njegov sok se uporabljata za odstranjevanje črevesnih in drugih zajedalcev, proti vročici, pri diareji in dizenteriji (griži). Zdrobljena semena se uporabljajo proti zajedalcem, ušem in črvom. Lubje, listi in korenine pa se uporabljajo kot pomirjevalo, proti krčem in za znižanje krvnega tlaka.
Tri ločene raziskave so potrdile, da acetogena kemična snov, ki jo graviola proizvaja v listih, deblu, lubju in semenih uničuje tumorje in deluje toksično na rakave celice pri čemer zdravih celic ne poškoduje. Leta 1997 so na Univerzi Purdue ugotovili, da postanejo rakave celice sčasoma odporne na kemoterapijo, acetogeni, ki so prisotni v gravioli, pa to preprečujejo. Pri raziskavah raka na dojki so ugotovili, da so imeli acetogeni pri 13 od 14 primerov boljše rezultate kot tri najpomembnejša farmacevtska zdravila (Adriamycin, Vincristine in Vinblastine).
Kakšen je odmerek?
Vzemite 2 kapsuli z večernim obrokom, ali kot vam bo svetoval vaš zdravnik.
Ali so potrebna kakšna opozorila pred jemanjem Graviole?
Graviola je popolnoma zeliščna formula, ki ne vsebuje kemičnih spojin in ni zdravilo na recept. Vseeno pa se v primeru, da jemljete kakšna zdravila na recept ali imate zdravstvene težave, pred prvo uporabo posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. Graviole ne smete jemati med nosečnostjo in dojenjem. Kapsul tudi ne smete jemati, če jemljete antidepresive.
Dolgotrajna uporaba Graviole lahko v prebavnem traktu povzoroči izumiranje koristnih bakterij zaradi svojih antimikrobnih lastnosti. Če uporabljamo ta izdelek več kot 30 dni, je priporočljivo dopolnjevati prehrano s probiotiki (npr. fermentirani mlečni izdelki: kislo mleko, jogurt, fermentirani napitki, skuta in druge vrste svežega sira) in z živili, ki imajo visoko vsebnost prebavnih encimov (npr. presno sadje in zelenjava, kaljena semena, oreščki, žita in nekate alge).
Kakšne so sestavine?
Ena steklenička vsebuje 90 kapsul, vsaka kapsula pa je sestavljena iz čistega, 350mg izvlečka graviole.